WETTERI POWER ROVANIEMI

Wetteri Power Rovaniemi

Teollisuustie 29
96320 ROVANIEMI

Aukioloajat

Huolto ma-pe 7.30-20.00     la 7.30-14.00

Varaosat ma-pe 7.30-20.00    la 7.30-14.00

Vaihde 020 7788 394

Ajo-ohje

Huolto ja varaosat

Huolto 020 7788 335

Varaosat 020 7788 391

Rengaspalvelu: Sanna Niemelä, puh. 0400 148 225

Päivystysnumero 044 781 4765

Henkilökunta:

Varaosamyynti

Huolto

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Raimo Enbuska, 0400 696 330

Kuorma- Ja Pakettiautomyynti                                                      Varaosat

Raimo Enbuska

Kuorma-automyyjä
Puh: 0400 696 330
Email: raimo.enbuska@wetteri.fi

Iiro Mellajärvi

Varaosamyyjä
Puh. 044 7814 793

Email: iiro.mellajarvi@wetteri.fi

Mika Katajamaa

Varaosamyyjä
Puh. 0400 148 271

Email: mika.katajamaa@wetteri.fi

Huolto

Korjaamo- ja huoltopalvelut, päällirakennepalvelut, perävaunuhuollot

Ari Mellajärvi

Huoltopäällikkö
Puh: 040 5479 918
Email: ari.mellajarvi@wetteri.fi

Hannu Jomppanen

Työnjohtaja
Puh: 040 5288 331
Email: hannu.jomppanen@wetteri.fi

Jarmo Ahven

Korjaamovastaava
Puh: 044 481 1146
Email: jarmo.ahven@wetteri.fi

Niko Mäkinen

Työnjohtaja
Puh: 0400 148 272
Email: niko.makinen@wetteri.fi

Antti Ollikainen

Toimitusjohtaja
Puh: 050 373 2324
Email: antti.ollikainen@wetteri.fi

Marko Kolppanen

Jälkimarkkinapäällikkö
Puh: 0400 148 251
Email: marko.kolppanen@wetteri.fi

 

Teollisuustie 29, ROVANIEMI