WETTERI POWER KOKKOLA

Wetteri Power Kokkola

Kuljettajantie 7
67800 KOKKOLA

Kesän aukioloajat
28.6.–30.8. ma-pe klo. 7.30-16.00     la 7.30-14.00

Aukioloajat

Huolto ma-pe 7.30-20.00     la 7.30-14.00

Varaosat ma-pe 7.30-20.00    la 7.30-14.00

 

Vaihde 020 778 860

Ajo-ohje

Huolto ja varaosat

Volvo ja Renault ajanvaraus 020 7788 621

Pakettiautot,  ajanvaraus 020 7788 620

Varaosat 020 7788 632

Rengaspalvelu, Sami Hirvikoski, puh. 040 5549 420

Päivystysnumero

Volvo 040 5549 460

Pakettiautot 0400 148 288

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Mikael Eriksson, 040 5549 272

Topi Myllykangas, 040 5549 282

Henkilökunta:

Varaosamyynti

Huolto

 

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Mikael Eriksson

Kuorma-automyyjä
Puh: 040 5549 272
Email: mikael.eriksson@wetteri.fi

Topi Myllykangas

Kuorma-automyyjä
Puh: 040 5549 282
Email: topi.myllykangas@wetteri.fi

Varaosat

Niklas Sundblad

Varaosamyyjä
Puh. 044 7814 755

Email: niklas.sundblad@wetteri.fi

Anders Karrola

Varaosavastaava
Puh. 044 7814 754

Email: anders.karrola@wetteri.fi

Emil Klemets

Varaosamyyjä
Puh. 020 7788 632
Email: emil.klemets@wetteri.fi

Huolto

Korjaamo- ja huoltopalvelut, päällirakennepalvelut, perävaunuhuollot

Jukka Peltola

Huoltopäällikkö
Puh: 040 5516 443
Email: jukka.peltola@wetteri.fi

Jouni Korpijärvi

Työnjohtaja
Puh: 0400 148 264
Email: jouni.korpijarvi@wetteri.fi

Sami Hirvikoski

Työnjohtaja/rengasmyynti
Puh: 040 5549 420
Email: sami.hirvikoski@wetteri.fi

Hallinto

Antti Ollikainen

Toimitusjohtaja
Puh: 050 373 2324
Email: antti.ollikainen@wetteri.fi

Marko Kolppanen

Jälkimarkkinapäällikkö
Puh: 0400 148 251
Email: marko.kolppanen@wetteri.fi

 

Kuljettajantie 7, Kokkola

Soita tai tule käymään