WETTERI POWER OULU

Wetteri Power Oulu

Poikkimaantie 31
90400 OULU

Aukioloajat

Huolto ma-pe 7.30-22.00     la 7.30-14.00

Varaosat ma-pe 7.30-22.00    la 7.30-14.00

 

Vaihde 020 778 870

Ajo-ohje

 

Huolto ja varaosat

Huolto 020 7788 715

Varaosat

Kuorma-autot 020 7788 747

Maansiirtokoneet 020 7788 749

Rengaspalvelu, Jari Keränen, puh. 040 6625 889

Pasi Lasanen, puh. 044 781 4762

Päivystysnumero 0400 890 868

Varaosapäivystys 040 5797 214

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Volvo Trucks, Jarmo Moilanen, 0400 543 112

Volvo Trucks, Jussi Paananen, 0400 521 481

Henkilökunta:

Varaosamyynti

Huolto

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Jarmo Moilanen

Volvo Trucks, kuorma-automyyjä
Puh: 0400 543 112
Email: jarmo.moilanen@wetteri.fi

Jussi Paananen

Volvo Trucks, kuorma-automyyjä
Puh: 0400 521 481
Email: jussi.paananen@wetteri.fi

Vaihtokuorma-Autot

Pekka Karppinen

Vaihtoautopäällikkö

Puh. 040 8611 446

E-mail: pekka.karppinen@wetteri.fi

Varaosat

Jyrki Ahola

Varaosavastaava

Puh. 0400 148 252

Email: jyrki.ahola@wetteri.fi

Pasi Lasanen

Varaosamyyjä
Puh. 044 7814 762

Email: pasi.lasanen@wetteri.fi

Harri Turpeinen

Varaosamyyjä
Puh. 044 7814 767

Email: harri.turpeinen@wetteri.fi

Kari Saarela

Varaosamyyjä
Puh. 0400 148 261

Email: kari.saarela@wetteri.fi

Jukka-Pekka Juntunen

Varastonhoitaja
Puh. 0400 148 253

Email: jukka-pekka.juntunen@wetteri.fi

Jari Ollila

Varaosamyyjä
Puh. 044 7814 761

Email: jari.ollila@wetteri.fi

Harri Huusko

Varaosamyyjä
Puh. 020 7788 747

Email: harri.huusko@wetteri.fi

Jari Keränen

Tuotepäällikkö/renkaat
Puh. 040 662 5889

Email: jari.keranen@wetteri.fi

Huolto

Korjaamo- ja huoltopalvelut, päällirakennepalvelut, perävaunuhuollot

Matti Murto

Takuusopimukset
Puh: 040 5470 849
Email: matti.murto@wetteri.fi

Tuukka Vahteri

Huoltopäällikkö
Puh: 040 6312 978
Email: tuukka.vahteri@wetteri.fi

Jari Matero

Työnjohtaja
Puh: 0400 589 537
Email: jari.matero@wetteri.fi

Petri Kärkkäinen

Työnjohtaja
Puh: 040 760 0576
Email: petri.karkkainen@wetteri.fi

Sami Eskola

Vuorotyönjohtaja
Puh: 0400 148 229
Email: sami.eskola@wetteri.fi

Juha Asikainen

Vuorotyönjohtaja
Puh: 0400 148 229
Email: juha.asikainen@wetteri.fi

Jyrki Mannermaa

Vuorotyönjohtaja
Puh: 0400 148 229
Email: jyrki.mannermaa@wetteri.fi

Antti Rannanjärvi

Työnjohtaja
Puh:  044 481 1351
Email: antti.rannanjarvi@wetteri.fi

Service Center

Huoltopalvelumme Service Center, tarjoaa tehokkaan tavan huoltaa autoasi. Varatessasi huolto- tai korjausajan Service Centeristä teemme työtilauksen valmiiksi ja varaamme mekaanikon sekä huoltoon tai korjauksiin tarvittavat varaosat etukäteen. Näin kaikki tarvittava on valmiina kun autosi saapuu! Service Center palvelee huoltosopimusasiakkaita automaattisesti, ilman lisäveloitusta. Ammattitaitoinen henkilökuntamme huolehtii auton huollosta suunnitelman mukaisesti ja ottaa yhteyttä sinuun aina hyvissä ajoin huoltoajan lähestyessä. Samalla tarkistetaan myös muut toiveet auton huollon osalta. Tämä varmistaa että autosi huolletaan juuri, kuten olet suunnitellut.

Markus Lepola

Service Center vastaava/huoltosopimukset
Puh: 044 7814 766
Email: markus.lepola@wetteri.fi

 

Jani Piippo

Tekninen tuki, varustelut
Puh: 044 781 4751
Email: jani.piippo@wetteri.fi

Hallinto

Antti Ollikainen

Toimitusjohtaja
Puh: 050 373 2324
Email: antti.ollikainen@wetteri.fi

Marko Kolppanen

Jälkimarkkinapäällikkö
Puh: 0400 148 251
Email: marko.kolppanen@wetteri.fi

 

Seppo Mursu

Tekninen tuki
Puh: 040 7770 293
Email: seppo.mursu@wetteri.fi

Raija Seppänen

Osastosihteeri
Puh: 044 7814 750
Email: raija.seppanen@wetteri.fi

Poikkimaantie 31, oulu

Soita tai tule käymään