Wetteri Power Kuusamo

WETTERI POWER KUUSAMO

Wetteri Power Kuusamo

Kitkantie 83
93600 KUUSAMO

Aukioloajat

Huolto ma-pe 7.30-16.00      

Varaosat ma-pe 7.30-16.30  

Lauantai huolto ja varaosat 08.00–14.00 (1.5.2021–15.9.2021 suljettu) 

Vaihde 020 778 850

Ajo-ohje

Huolto ja varaosat

Huolto 020 7788 535

Varaosat 020 7788 520

Päivystysnumero 0800 113 202

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Jarmo Moilanen, 0400 543 112

Jussi Paananen, 0400 521 481

Kuorma- Ja Pakettiautomyynti

Jarmo Moilanen

Jarmo Moilanen

Volvo Trucks, kuorma-automyyjä
Puh: 0400 543 112
Email: jarmo.moilanen@wetteri.fi

Jussi Paananen

Jussi Paananen

Volvo Trucks, kuorma-automyyjä
Puh: 0400 521 481
Email: jussi.paananen@wetteri.fi

Varaosat

Markus Hyväri

Markus Hyväri

Varaosamyyjä
Puh. 044 4811 119

Email: markus.hyvari@wetteri.fi

Kalle Turunen

Kalle Turunen

Varaosamyyjä
Puh. 041 7301  772

Email: kalle.turunen@wetteri.fi

Niko Karjalainen

Niko Karjalainen

Varaosamyyjä
Puh. 0400 148 246

Email: niko.karjalainen@wetteri.fi

Huolto

Korjaamo- ja huoltopalvelut, päällirakennepalvelut, perävaunuhuollot

Terho Lämsä

Terho Lämsä

Työnjohtaja
Puh: 040 5607 833
Email: terho.lamsa@wetteri.fi

Marko Nissi

Marko Nissi

Vuorotyönjohtaja
Puh: 040 585 9193
Email: marko.nissi@wetteri.fi

Hallinto

Antti Ollikainen

Antti Ollikainen

Toimitusjohtaja
Puh: 050 373 2324
Email: antti.ollikainen@wetteri.fi

Marko Kolppanen

Marko Kolppanen

Jälkimarkkinapäällikkö
Puh: 0400 148 251
Email: marko.kolppanen@wetteri.fi

 

Kitkantie 83, KUUSAMO

Soita tai tule käymään